آقای سید حمید رضا حسین زاده در خصوص برخورد با یکی از سلبریتی های دست چندمی نوشتند:

یک نیمچه سلبریتی با شعار سال رهبری شوخی کرده، حالا رگ غیرت آقایان باد کرده و طرف را تهدید کرده اند که یا توبه کن یا فلانت می کنیم.

حضرات رسما ولایت فقیه را با سلطنت فقیه اشتباه گرفته اند.

بر سر پیامبر. ص. شکمبه گوسفند می ریختند، حضرت را ناسزا می گفتند، سنگش می زدند، کدام یک را وقتی به قدرت رسید مواخذه کرد؟

حضرت امیر. ع. وقتی حاکم بود، در مسجد کوفه تهدید به قتل می کردند، او را خارج شده از ایمان و اسلام می خواندند، کدام یک را دستگیر و محاکمه کرد؟

این منطق‌ شما، منطق سلاطین است نه اسلام-                                                                  -
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
خدمت این برادر عزیز باید عرض کرد که در منطق اسلام و حتی انقلاب که بر گرفته از همان منطق اسلام است با افرادی که نقد منصفانه و دلسوزانه دارند هیچ برخوردی صورت نمی گیرد و هیچ نمونه ای از مجازات فرد نقّاد که نقدی منصفانه داشت را در اسلام و انقلاب نخواهی یافت .
و اما هَتک، داستانی دگر دارد . در تاریخ اسلام هر گاه هتک و توهین به شخص پیامبر معظم و یا حضرت امیر صورت می گرفت آنهااز حق خود می گذشتند، اما اگر به اعتقادات مردم توهین شود یا جایگاه پیامبری و امامت مورد هتک قرار گیرد و اعتقادات مردم به تزل کشانده می شود مستوجب شدیدترین مجازات خواهد بود. در انقلاب و هتک رهبری معظم نیز نمونه هایی وجود دارد که مزید اطلاع شما چند مورد از رفتار حضرت رهبر را در مقابله با هتاکان عرض میکنم:
1- در ماجرای پس از انتخابات دوم خرداد و انتشار سخنرانی آقای منتظری خطاب به رئیس‌جمهور وقت و توهین وی به جایگاه علمی و مرجعیت حضرت آیت‌الله ‌ای، موجی از اعتراضات گسترده در سراسر کشور صورت گرفت و علما و مردم این سخنان را محکوم کردند و خواستار برخورد با گوینده آن سخنان هتاکانه شدند اما رهبر انقلاب در یک سخنرانی عمومی ضمن خواهش از مردم برای توقف راهپیمایی‌ها فرمودند: «در این قضیه، ممکن است بعضی تصور کنند به شخص، ظلم شده است. اگر در این مسئله به شخص من ستمی رفته باشد و کسی ظلم کرده باشد، من از حق شخصی خودم به طور کامل می‌گذرم و هیچ شکایتی از هیچ‌کس ندارم.»
2-رهبر معظم انقلاب پس از ماجرای حوادث کوی دانشگاه تهران در سال 78، نیز خطاب به جوانان فرمودند: «فرض کنید اهانت به رهبری کردند باز هم باید صبر و سکوت کنید. اگر عکس مرا هم آتش زدند و یا پاره کردند، باید سکوت کنید . حالا فرض کنیم یک جوان، یا یک دانشجوی فریب‌خورده‌ای هم حرفی زد و کاری کرد؛ چه اشکالی دارد؟ من از او طرف‌نظر می‌کنم.»
اما در اتفاق مورد اشاره ،این بچه، که یک سلبریتی دست چندمی است جایگاه رهبری و ولایت فقیه را مورد تمسخر و استهزاء قرار داد ،و باید بین نقد یک شخص و جایگاه که تفاوتی اشکار دارد دیده شود . بدیهی است نهادهای نظارتی و امنیتی باید با فرد هتاک، طبق قانون برخورد مناسب و شایسته ای داشته باشند تا درس عبرتی برای دیگران شود. هر چند تجربه نشان داده است ترحّم، مانع برخورد مناسب و شایسته خواهد شد.
ارادتمند دوستان خوب گروه . سید محمد حسینی 

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

Susan Off تــــنـــهـــایـــی معماری دنیا و دیدگاهای رایج در این جهان William کانال عشقم امام زمان (عج) Demo-RainGraph.ir اعتياد سامانه شهید فهمیده